Благословення Попа Iвана PDF Печать E-mail
Оценка пользователей: / 35
ПлохоОтлично 
Добавил(а) lilimayuk   

 

Підкорити одну з найкрасивіших і третю за висотою (2028 метрiв) вершину Чорногірського хребта Карпат нам вдалося лише з третьої спроби. Першого разу, у червні 2010 року, завадив сильний дощ, який не припинявся упродовж трьох днів, і туман. У травні 2011-го — той самий туман і справжня хуртовина. Ті два рази ми пробували стартувати від озера Несамовитого. Але воно не „відпускало”. І правильно робило, бо не відомо, як би ми подолали ті 10 кілометрів по Чорногірському хребту у непогоду.

 

„До Попа Івана треба йти з Дземброні і бажано у серпні”, — казав водій Володя з Івано-Франківська, який уже шість років зустрічає нашу команду з київського поїзда і доправляє до місця старту на чергову вершину. Так само забирає нас з будь-якої точки Карпат, де здійснюємо спуск. Траплялося так, що ми відхилялися від запланованого місця зустрічі на декілька кілометрів. Наша група полюбляє експериментувати, скорочуючи шлях, тим самим накидаючи собі зайві кілометри. Але й у цьому с свій кайф! Коли ти, одягнувши останні „свіжі” носки ( у мене вони обов’язково білі!), сухе і відносно чисте взуття, продираєшся крізь чагарники до омріяного асфальту...

Але повернімося до „ощасливленого” нами Попа Івана. Цього разу у групі, окрім майже „традиційних” Льоні, Юри, мами-Люди, двох Максів, Люби, Лілі, було ще й троє новачків, один з яких, захворівши, зійшов з дистанції ще у селі Дземброня і повернувся у Яремчу. А от Свєта і Толя заслуговують слів захоплення! І якщо вони закохалися у гори, як і ми свого часу, то, сподіваюся, що наша команда поповниться ще двома надійними, з позитивною аурою, туристами.

Як і в попередні рази, відслідковували наш маршрут не „виїзні” поки що Танюша і Ангелінка, до них приєднався уже й Вовчик. Із „старого” складу команди нам активно „співчували” Леся, Рома і Тімурчик. Всі вони рвуться у гори, тому сподіваюся, що при першій же нагоді стартонуть!

...Але йдемо далі. Перемахнувши через Дземброню (а вона досить-таки крутенька, висота її 1877 метрів), залишивши позаду Смотрич і Вухатий Камінь, попрямували до омріяного Попа Івана. Його було видно, як на долоні, з обсерваторією Білий Слон, побудованого ще у 1938 році минулого століття. Підйом не був надто крутим, але дошкуляв сильний вітер. Здавалося, якби не рюкзаки за плечима, то нас би поздувало у прірву.

Особисто для мене гора Піп Іван — одне з найкрасивіших місць, яке я бачила в Карпатах упродовж шести років походів. А Чорногірський хребет — то просто якась дивна казка. Вище тебе — лише небо! Найбільше мене тішило те, що я, хоч і за два походи, але пройшла хребет від Петроса до Попа Івана. І коли він залишався позаду, постійно озиралася, щоб запам’ятати його у всій красі. Він наче вдихнув у мене якусь силу, благословив жити далі, не зважаючи на всі гіркі і сумні події цьогорічного серпня. Ми йшли по Хребту під пекучим сонцем майже цілий день, з невеличкими перепочинками і перекусами. Взагалі, у цьому триденному поході ми лише тричі розпалювали багаття, коли зупинялися на ночівлю.

Обпалені сонцем, стомлені, але щасливі дійшли вже до такого рідного нам Несамовитого озера, у якому хлопці скупалися, а дівчата помочили ноги (вода була надзвичайно холодною!). Навіть Юра пірнув, хоча напередодні лежав у палатці з температурою... (Старіє він — чи що... Вже другий похід температурить. Сказали, що надалі без довідки від лікаря про стан здоров’я нікого брати не будемо).

Серпень потішив нас афинами, Люба і Ліля пірнали у кущі з ягодами і виповзали звідти з синіми язиками. Біля метеостанції Пожижевська „зависли” і хлопці, тому на останньому знімку на фоні Говерли ми всі трохи „посиніли”.

Прощалися під Івано-Франківськом, де на нас з Льонею чекав „власний” водій до Києва Василь Миколайович, він привіз на всю групу смачних прикарпатських вареників з сиром, ще тепленьких...

Я сподіваюся, що у такому ж складі, а може, навіть і ширшому (!), ми обов’язково зберемося у травні. Усіх вас люблю!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поговорить про этот поход можно на форуме

 

 

ПравилаGet the Flash Player to see this player.

Реклама

Реклама

Баннер

Погода

GISMETEO: Погода по г.Киев

Случайное изображение

IMG_9189.jpg

Гости

Flag Counter