Замки Західної України (частина 4) PDF Печать E-mail
Оценка пользователей: / 182
ПлохоОтлично 
Добавил(а) Keta   

Збараж

Князі Збаразькі звели замок до 1631 р. на плоскогір'ї над містом, що лежить у долині річки Гнізни.

 

У 1980-х рр. весь палацевий комплекс було відреставровано з пристосуванням під палац піонерів. На жаль, реставрація проводилась без збереження внутрішньої планувальної системи приміщень палацу.

 

Сьогодні у замку розташовується краєзнавчий музей

 

Ножі

Люльки

 

Колодязь

 

Експозиція старовинної зброї

 

"Козак вшкварив, а козаки - аж Хортиця гнеться..." ("Гайдамаки", Т. Шевченко)

 

"Виглянуло над Чигирином сонце із-за хмари,

Потягли в свої улуси з турками татари" ("Заступила чорна хмара...", Т. Шевченко)

 

 

Вишнівецький замок був закладений наприкінці XIV ст. Дмитром Корбутом (сином великого князя литовського Ольгерда). Приблизно у 1640 р. воєвода руський Ярема-Міхал Вишнівецький зміцнив і розширив замок.

(Двір щойно засіяли травою, готуються до фестивалю козацької пісні «Байда», який пройде тут в середині серпня)

 

 

1950-ті Вишнівецький палац відремонтвано, однак первісний вигляд, зокрема його внутрішнє убранство, не відновлено

 

Ткацтво

 

Чоботарство

 

"Бій козаків з крилатими гусарами"

 

"Приборкувач"

 

"KENWOOD, MOULINEX, ROWENTA... що ж обрати??"

 

Вознесенська церква (1530) біля замку

 

Кременець як значне укріплене місто існував вже у Х ст., однак у літописі вперше згадується під 1226 р., коли руські війська розбили тут угорського короля Андрія. У 1240 р. місто не змогли взяти монголи, а у 1255 р. під Кременцем війська Данила Галицького перемогли татарські загони Куремси. У кінці ХІІІ на поч. ХІV ст. фортецю було відбудовано, а дерев'яні укріплення замінили кам'яними. Великий князь литовський Вітольд розширив замок. У 1536 король Зигмунт І Старий подарував Кременець і околиці своїй дружині Боні Сфорці, яка здійснила реконструкцію замку у стилі ренесансу

 

Замок знаходиться на вершині конусовидної гори, що височить над мiстом і носить назву Гори Бони. В давнину, з міркувань оборони, вона була позбавлена рослинності. Тому знизу здавалось, що вапнякові скелі є природнім продовженням могутніх мурів, що надавало фортеці ще більш суворого і неприступного вигляду.

Найдавнішою спорудою, що збереглась, є надбрамна башта, зведена між 1290 та 1340 рр.

 

У вересні 1648 р. після тривалої облоги замок було здобуто і знищено козаками Максима Кривоноса. З того часу твердиня не відбудовувалася.

 

Вид з замку на Кременець

 

Почаїв

 

Почаївська лавра — найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської лаври, в Україні.

За легендою, монастир заснували ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від нападу татар в 1240 р. Вперше згадується в 1527 р.

У 1597 р. шляхтянка А. Гойська подарувала монастиреві чудотворну ікону Матері Божої, що її привіз на Волинь у 1559 р. болгарський митрополит Неофіт. У 1675 р. завдяки цій іконі турки відступили від монастиря (цій події присвячена дума "Ой, зійшла зоря вечоровая")

 

Споруди:

Свято-Успенський собор (1771-82 pp., арх. Г.Гофман)
Троїцький собор (1906-12 pp., арх. А.Щусєв)
келії (1771-80 pp.)
Архієрейський дім (1825 p.)
дзвінниця (1861-69 pp.) висотою 65м
надбрамний корпус (1835 p.)

 

До її святинь належать: слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води, її чудотворна ікона, мощі преподобного Іова, Амфілохія

 

Коли ми заїхали в Білокриницю і почали розпитувати мсіцевих жителів, як проїхати до палацу, то всі дивувалися і казали, що палаців в них тут нема Крутой Але деякі з них здогадалися, що палацем може бути їхній лісотехнікум Смеющийся

У 40-х рр. XIX ст. на місці старого замку (збудованого у ХVII ст.), 1806 р. знищеного вогнем, Юзеф Чосновський заклав розкішний палац. Спроектований у псевдоготичному стилі, що тільки-но входив у моду, він нагадував середньовічні англійські замки.

 

Зараз в палаці Чосновських-Вороніна розміщений Кременецький державний лісотехнічний коледж. Разом з парком, гуртожитками та господарськими спорудами територія коледжу займає близько 32 гектарів

 

Осторзький замок

До унікального замкового комплексу входять споруди: вежа Мурована (XIV ст.), Нова (Кругла) башта (кінець XVI ст.), Богоявленська церква (XV-XIXст.) і Надбрамна дзвінниця (1905 р.)

Все Улыбающийся

Наступні замки за планом: Галич - Теребовля - Бучач - Золотий потік - Скала Подільська - Кривче - Кам'янець-Подільский - Хотин - Меджибіж - Старокостянтинів

 

Читати частину 1

Читати частину 2

Читати частину 3

Обговорити цю статтю можна тут

 

Реклама

Реклама

Баннер

Погода

GISMETEO: Погода по г.Киев

Случайное изображение

IMG_9447.jpg

Гости

Flag Counter